درباره ما
بلیط چارتر


 انواع بلیط چارتر

بلیط چارتر برای مسافر در سه گروه سنی نرخ بندی می شود.

 

بلیط چارتر بزرگسال: 


هزینه این نوع بلیط چارتر بصورت تمام بها است و هیچ تخفیفی از جمله تخفیف مخصوص خانواده شهدا، جانبازان، ایثارگران، معلولان، دانشجویان شامل آن نمی شود.

 

بلیط چارتر کودک:


نرخ این نوع بلیط چارتر هم شامل هیچ نوع تخفیف حتی تخفیف معمول برای کودکان بین 2 تا 12 سال هم نمی شود و مانند فرد بزرگسال تمام بها محاسبه می شود.

 

بلیط چارتر نوزاد : 

این نوع بلیط معمولا در سیستم های فروش قابل رزرو نیست و مسافر در فرودگاه می بایست با پرداخت 10 تا 20 درصد مبلغ نرخ مصوب بلیط بزرگسال برای نوزاد یا به اصطلاح اینفنت بلیط تهیه نماید نام دیگر بلیط چارتر نوزاد در اصطلاح هواپیمایی بلیط اینفنت می باشد.
.در سیستم های فروش بلیط چارتر برای نوزاد گزینه ای در نظر گرفته نشده است. یعنی نمی توان برای نوزاد بلیط گرفت. برای رزرو بلیط چارتر نوزاد به مسافر گفته می شود که در فرودگاه برلی نوزاد بلیط تهیه نماید چون به نوزاد صندلی تعلق نمیگیرد و می بایست در بغل فرد بزرگسال بنشیند.

هزینه بلیط چارتر نوزاد 10 تا 20 درصد نرخ اصلی مصوب بلیط سیستمی است.
می توان در بعضی موارد که قیمت بلیط چارتر پایین است برای نوزاد بلیط هواپیما کودک تهیه نمود. و این گونه مبلغ کمتری به نسبت تهیه بلیط در فرودگاه پرداخت نمود. مثلا فرض کنید نرخ مصوب بلیط تهران مشهد 400 هزار تومان باشد هزینه بلیط هواپیما نوزاد در فرودگاه بین 40 تا 80 هزار تومان متغییر است.

درصورتی که بلیط چارتر تهران مشهد که برای فرد بزگسال میگیرم 60 هزار تومان باشد. پس بصرفه این است که بلیط کودک یا بزرگسال برای نوزاد بگیریم و علاوه براین صندلی هم به نوزاد اختصاص می یابد که باعث راحتی بیشتر در پرواز میگردد.


کنسل کردن بلیط چارتر 

 

کنسلی بلیط چارتر بسته به زمان درخواست کردن وآژانسی که بلیط را صادر کرده فرق میکند. هرچارترکننده ای قواعد و قانون خاصی را برای کنسل کردن دارد. بعضی ها بمحض صدور از کنسل کردن خودداری می کنند و بعضی دیگر با گرفتن جریمه این کار را انجام می دهند.
اما معمولا کمتر از 24 ساعت مانده به پرواز هیچ شرکتی بلیط صادر شده را کنسل نمیکند.
این بدان معناست که اگر فردی بلیط چارتر خرید درصورت نرسیدن به پرواز یا جاماندن از پرواز وجهی به او مسترد نمی شود.
کنسلی بلیط چارتر به علت تاخیر بیش از دوساعت
در این موارد بلیط باید چاپ شود و برروی بلیط چاپ شده مهر تاخییر بیش از دوساعت زده شود اصل بلیط مهر شده برای چارترکننده پرواز ارسال شود. و چارتر کننده نیز بلیط مهر شده را برای شرکت هواپیمایی بفرستد این فرایند زمان بر بوده و بعضی اوقات تا 2 ماه هم استرداد وجه مسافر به تاخییر افتاده است. این مشکل عودت وجه از بارزترین مشکلات بلیط های چارتری است. اگر به هر دلیلی مسافر بلیط چاپ شده را مهر نزند قابلیت پیگیری وجه از دست ما خارج میگردد. 


نرخ بلیط چارتر  


جدا از اینکه به بررسی نرخ بلیط چارتر نسبت به نرخ بلیط سیستمی بپردازیم و دلایل اختلاف این دو نرخ به مسیله ای می پردازیم که مسافران را به خود مشغول می نماید و در بعضی مواقع موجب کدورت خاطر آنها میگردد.

شکل ظاهری بلیط چارتر را که نگاه کنیم می بینیم که در قسمت نرخ بلیط هیچ عددی وجود ندارد اصطلاحا خالی است. این مورد برای کارمندان شرکت ها که می خواهند وجه بلیط خوددرا از شرکت مربوطه پس بگیرند ایجاد دردسر می کند.

حال به بررسی دلیل این موضوع می پردازیم.

همانطور که می دانیم چارتر کننده ها خود به تنهایی نمی توانند تمامی بلیط های چارتر شده را بفروش برسانند.
از این رو قسمتی از بلیط ها را تحت شرایط خاص به شرکت های دیگر واگذار می نمایند.

به فرض مثال آژانس هواپیمایی کاوات 100 عدد بلیط تهران به مشهد را چارتر کرده و می خواهد 30 صندلی را به شرکت کیمیا بفروشد طی قرار داد یکساله.

یکی از مفاد قرار داد میان چارتر کننده های اصلی و دست دوم این است که درصورت کاهش نرخ چارترکننده دست دوم حق ندارد بلیط های خود را از چارتر کننده اصلی کمتر بفروشد. همین امر باعث شده که فروشنده های بلیط های چارتری تمایل داشته باشند که نرخ بر روی بلیط چارتری درج نشود. تا موجب اختلاف میان چارترکننده های اصلی ودست دوم نشود.

از سویی بلیط های چارتری در اصل و اساس برای تورهای مسافرتی تخصیص یافته اند. و چارترکننده ها سعی ندارند که بلیط هایشان را بصورت تک بفروش برسانند، از این رو معمولا قیمت تور را بصورت کلی بیان میکنند و از در ج نرخ روی بلیط مسافر خودداری می نمایند.

حال مسیله اینجاست مسافری که بلیط چارتر خریده و روی آن نرخ درج نشده چکار کند؟

درموقع خرید اینترنتی فیش خرید درصورت وارد کردن ایمیل برای مسافر ارسال می شود که ساعت و مبلغ خرید درآن درج شده که قابل ارایه به حسابداری های شرکت های مربوطه می باشد.

مورد دوم جای نرخ در بلیط چارتر خالی است و به سادگی با ویرایش کردن فایل می توان درآن نرخ درج نمود.


تغییر تاریخ بلیط چارتر


سوالی که بیشتر برای مسافرها پیش می آید این است که، آیا می توان بلیط چارتر راتغییر تاریخ داد بدون اینکه جریمه ای پرداخت نمود؟

اگرچه این امر امکان پذیر است اما چارترکننده ها هرگز این کار را نخواهند کرد چون قسمتی از سود حاصل از فروش مربوط به همین جریمه های مربوط به کنسل کردن بلیط است.

درصورتی که مسافر به پرواز نرسد یا کمتر از 24 ساعت مانده به پرواز درخواست کنسل نمودن و گرفتن زمان دیگری را نماید چون امکان فروش بلیط برای چارترکننده ضعیف است حتی با جریمه بالای 70 درصد هم بلیط را کنسل نمی کنند.

کلا چیزی تحت عنوان تغییر تاریخ وجود ندارد بلیط رزرو شده باید کنسل شود و بلیط جدید برای تاریخذجدید دوباره صادر گردد. تغییر ساعت بلیط چارتر هم به همین شیوه است.

اگر به دنبال خرید بلیط هواپیما بوده باشید حتما به واژه بلیط چارتر برخورد کرده اید.
خیلی از افرادی که قصد مسافرت دارند هنگام تهیه بلیط هواپیما دنبال بلیط چارتری می گردند. معمولا بلیط چارتر مترادف بلیط ارزان قیمت برای مسافر معنی می شود و کسی که به دنبال بلیط چارتر است در واقع به دنبال یافتن بلیط هواپیما با قیمت پایین است.

اما بهتر است قبل از هرگونه اقدام برای رزرو بلیط ، مقداری در مورد معنا و مفهوم کلمه چارتر و سپس بلیط چارتر و پرواز چارتر تحقیق و مطالعه کنیم و اطلاعات بیشتری کسب نماییم.


واژه چارتر به انگلیسی( charter )


به معنی بصورت دربست کرایه دادن و اجاره دادن بصورت اختصاصی است. در واقع چارتر به قرارداد هایی گفته می شود که در طی آن، بخشی از اتاقهای یک هتل، صندلی های یک هواپیما، قطار، اتوبوس و ... و در برخی موارد تمامی آنها، به صورت یکجا اجاره داده می شود و شرکت اجاره کننده از طریق کانالهای ارتباطی و تبلیغاتی خود اقدام به فروش آنها می نماید.

" در واقع چارتر کردن به معنی خرید یا اجاره عمده خدمات است"

سیستم های فروش بلیط چارتر:

پرواز های شرکت چارتر کننده توسط نرم افزارهایی تحت وب که توسط شرکت های تخصصی فعال در حوزه گردشگری طراحی شده است برروی فضای اینترنت تحت نام خاص شرکت چارتر کننده قرار می گیرد.
شرکت ها یا مسافران می توانند بصورت آنلاین از این سامانه ها خرید نمایند و وجه بلیط چارتر خود را بصورت آنلاین پرداخت نمایند.
از جمله شرکت هایی که به ارایه خدمات به چارتر کننده ها مشغول هستند می توان به شرکت های زیر اشاره نمود.

سپهر سیستم مقیم سافت راویس گوهر


این 4 شرکت از جمله قدیمی ترین ارایه دهندگان خدمات به شرکت های فروش و رزرو بلیط چارتر در کشور هستند.

در زمان گذشته حدودا 4 سال پیش که سیستم های فروش جامع راه اندازی نشده بود مسافر بطور مستقیم از شرکت های دارای سیستم فروش بلیط چارتر خرید می کردند. این کار با دشواری های فراوانی همراه بود چون هر شرکت فقط تعدادی بلیط که خودچارتر کرده بود داشت و یافتن ارزانترین قیمت ها بسیار با دشواری همراه بود.

گاهی نیاز بود روزانه 10 تا 20 سایت بصورت همزمان رصد میشد.

با پیدایش سیستم های جامع فروش مانند کاوات به آدرس blitcharter.com تحول عظیمی در نحوه خرید های مسافر ایجاد شد بنحوی که دیگر سیستم های فروش چارتر فقط در میان آژانس ها باقی ماند و مسافر از ارتباط با این سیستم ها دور ماند.

سیستم های جامع فروش علاوه بر عرضه بلیط های چارتری تمامی شرکت های چارترکننده پرواز بلیط های سیستمی شرکت های هواپیمایی را نیز به عرضه گذاشتند. همین دسترسی آسان به تمامی پروازها باعث منزوی و به خفا رفتن سیستم های فروش بلیط چارتر شد.

چارتر هواپیما به دو دسته فول چارتر و سیت چارتر تقسیم می شود.
فول چارتر اجاره کننده اصلی است و تمام صندلی های یک هواپیما را اجاره میکند.
سیت چارتر در بعضی موارد شرکت هواپیمایی تعدادی از صندلی ها را برای خود نگه می دارد و تعدادی را اجاره می دهد به این قرارداد سیت چارتر گفته می شود.
چارتر کننده ها به سه دسته تقسیم می شوند
دسته اول چارتر کننده عمده که قرار داد با هواپیمایی منعقد میکند
دسته دوم چارتر کننده دست دوم که با چارتر کننده عمده قرار داد می بندد و تعدادی از صندلی های چارتر کننده اصلی را اجاره می کند
دسته سوم که به شناور کار معروفند فقط سیستم فروش دارند و با اجازه از چارتر کننده های اصلی و دست دوم بلیط های این چارتر کننده ها را به فروش می رسانند.
اما نکته قابل توجه در چارتر کردن آن است که وقتی این اقدام انجام می شود در کل مبلغ ارزانتری نسبت به زمانی که قرار است به ازای هر واحد مبلغی پرداخت شود جابجا می شود.بلیط چارتر به نسبت سایر بلیط ها ارزانتراست.

همانطور که متوجه شدید واژه چارتر تنها در بلیط های هواپیما خلاصه نمی شود و در بسیاری از خدمات مفهوم دارد اما از آنجا که موضوع اصلی این بحث سفر و مسافرت های هوایی و بلیط چارتر هواپیما است به صورت دقیق تر فقط راجع به بلیط چارتر در هواپیما صحبت می کنیم.
بلیط چارتر بخریم یا بلیط سیستمی؟

مهم ترین دلیل برای خرید بلیط های چارتر قیمت مناسب آن است. مسافر بدنبال کاهش هزینه های خود در طول سفر می باشد و بلیط هواپیما جزو اساسی ترین هزینه های سفر هوایی است. بسته به اینکه سن مسافرها چندسال باشد انتخاب بین بلیط سیستمی و چارتری برای مسافرت اهمیت پیدا میکند.
بلیط سیستمی
بلیط های سیستمی درگذشته دارای نرخ ثابتی بودند اما امروزه بسته به نوع مسیر دارای یک دامنه نرخی هستند مثلا دامنه نرخی بلیط هواپیما مشهد از 250 هزارتومان تا 750 هزار تومان متغییر است. بلیط سیستمی از این دامنه نرخ به سمت پایین تجاوز نمیکند. این بدین معنی است که بلیط هواپیما مشهد سیستمی از 250 هزارتومان پایینتر اجازه فروش ندارد. اما بلیط چارتر دامنه فروش خاصی ندارد و بسته به جو بازار قیمت های بالا و پایینی را تجربه میکند.

نکته جالب در مورد پروازهای سیستمی تخفیفی است که شامل حال کودکان و اقشار آسیب پذیر مانند کهنسالان و معلولان و خانواده شهدا و ایثارگران و جانبازان میگردد. این تخفیف ها در بلیط های چارتری اعمال نمیگردد. هنگامی که تعدادی کودک مثلا 3 تا 4 نفر یا تعدادی مسافر شامل تخفیف همراه داریم بلیط سیستمی گزینه مناسب تری برای خرید می باشد.
اما در شرایط خلاف این بهترین گزینه بلیط چارتری می باشد.
پس از مشخص شدن واژه چارتر، سوالی که پیش می آید کاربرد آن در پروازهای هوایی است. چارتر در چند شاخه در پروازهای هوایی کاربرد دارد که در ادامه به شرح هریک از آنها می پردازیم.خرید بلیط چارتر هواپیما  


برای خرید بلیط چارتر هواپیما می توانید از فرم بالای همین صفحه استفاده نمایید. بلیط چارتر نوعی از بلیط های پروازهای هواپیمایی است که غالباً توسط دفاتر خدمات مسافرتی (آژانسهای مسافرتی) به فروش می رسد. در واقع این دفاتر طی مذاکره با شرکتهای هواپیمایی بخشی از ظرفیت آنها را برای خود کرایه می نمایند و خود مسئول فروش آن ظرفیت می شوند.

در این روش به آن شرکت هواپیمایی، چارتر دهنده و به آن دفتر خدمات مسافرتی چارتر کننده می گویند. کسانی که قصد مسافرت و خرید بلیط چارتر هواپیما رادارند باید به چارتر کننده آن(دفتر خدمات مسافرتی) مراجعه نمایند. شایان ذکر است مسئولیت قیمت گذاری نیز بر عهده چارتر کننده است و چارتر دهنده وظیفه ای در این خصوص ندارد. اگر قرارداد چارتر بین یک چارتر دهنده و یک چارتر کننده انجام شود مسئولیت فروش کامل ظرفیت چارتر شده و ریسک آن که در اینجا منظور صندلی های هواپیما است نیز بر عهده چارتر کننده است. به عبارت دیگر در صورتی که چارتر کننده (دفتر خدمات مسافرتی) نتواند همه ظرفیتی را که اجاره نموده است، استفاده کند یا به فروش برساند چارتر دهنده (شرکت هواپیمایی) تعهدی ندارد و او مبلغ اجاره منعقد شده را دریافت خواهد نمود.

به همین دلیل، نرخ بلیط چارتر ثابت نیست و در مقاطع مختلف زمانی دارای نوسان می شود چراکه چارتر کننده سعی دارد با کاهش یا افزایش بلیط هواپیما در لحظات مختلف از یکسو تمام صندلی هایی را که از ایرلاین اجاره نموده به فروش برساند و از سوی دیگر، از عواید اقتصادی مناسبی بهره مند شود.

آیا چارتر کردن خوب است و آیا به نفع مسافر است؟

چندسالی است که در رسانه ها در شرایط خاص مثل اربعین، تاسوعاو عاشورا، ایام نوروز و..... نسبت به افزایش قیمت ها در این ایام با تندی برخورد می کنند و کار بجایی رسیده که مسوولان حوزه گردشگری را نیز با خود همراه کرده اند که بلیط های چارتری را آفت صنعت هوایی معرفی کنند


آیا واقعا بلیط چارتر آفت صنعت هوایی ایران است؟ و اگر این اظهار نظرها صحت دارد چرا تا به حال موفق به برداشتن بلیط های چارتری نشده اند؟


بگذارید کمی به پیشینه صنعت هوایی برگردیم.
بلیط هواپیما مورد استفاده اقشار مرفه جامعه بوده است از جمعیت 80 ملیون نفری ایران شاید بالای 60 ملیون نفر حتی هواپیما را ازنزدیک هم ندیده باشند. چون بلیط سیستمی دارای نرخ مشخصی است پس قاعدتا افرادی هستند که وسع مالیشان به پرداخت کف این دامنه نرخی هم نمی رسد. از طرفی برخی از مسیرها دارای مسافر عبوری کافی نیست به عنوان مثال مسیر پروازی تهران به تفلیس دارای مسافری که بخواهد به دلیل کاری یا آموزشی و یا هر منظور دیگری از ایران به این کشور سفر کند نیست. شرکت های هوایی هم عرضه کننده خدمات سفر هستند و توانایی و وقت لازم جهت رونق دادن به این مسیر را ندارند.
اینجاست که نقش فعالین حوزه گردشگری که بارزترین نماد گردشگری در ایران آژانس های مسافرتی هستند. برجسته می شود اصولا دفاتر با صرف هزینه شخصی جذب نیروهای متخصص انجام تبلیغات گسترده علاوه برایجاد شغل های مرتبط و غیر مرتبط فراوان باعث ایجاد و رونق مسیرهای گردشگری جدید می شوند علاوه براین با کاهش قیمت بلیط هواپیما و هتل و خدمات گردشگری مسافر را ترغیب به مسافرت های برپایه تفریح می کنند. دفاتر در رقابت باهم برای فروش بیشترین میزان خدمات قیمت بلیط هواپیما را پایین می آورند و مسافری که برایش سفر هوایی فقط یک خیال بود، براحتی از این وسیله نقلیه استفاده می کند.


مهمترین دلیل مخالفت برخی از مسوولان با چارتر غیر قابل استرداد بودن بلیط درصورت نرسیدن مسافر به پرواز و قیمت بالا در ایام پیک مسافرت می باشد. نمیتوان از بخش خصوصی انتظار داشت هم با شرایط هواپیمایی خود را منطبق کند و هم سود کسب کند. از قدیم گفته اند شتر سواری دولا دولا نمیشه. وقتی سرمایه گذاری در صنعت هوایی فعالیت میکند انتظار سوددهی دارد همانطور که در نبود مسافر ارزان می فروشد این حق را هم برای خود قایل می شود که بلیط های چارتر شده را در روزهای شلوغ با مبلغ مناسب تری بفروش برساند. اصولا نبود کارشناسان خبره در تهیه گزارشات رسانه ها عامل اصلی ضرر و زیان وارده به صنعت گردشگری و شوک های وارده به بازار هستند.


بلیط هواپیما چارتر

منظور از بلیط هواپیما چارتر بلیط صادرشده از آژانس مسافرتی می باشد که تابع قوانین سازمان هواپیمایی کشوری و قرار داد منعقده بین چارتر کننده و چارتر دهنده می باشد.

از لحاظ خدمات بین بلیط های اکونومی سیستمی و چارتر هیچ تفاوتی وجود ندارد. تنها تفاوت در کلاس های بیزینس و فرست کلاس وجود دارد این کلاس های پروازی علاوه بر خدماتی که به تمامی مشتری ها عرضه می شود شامل خدمات خاص تری است. مانند صندلی هواپیما بزرگتر به اصطلاح وی ای پی تعداد مسافران کمتر در قسمت بیزینس کلاس منوی غذای انتخابی و خدمات اضافه بیشتری استبلیط هواپیما چارتر تهران مشهد

 

بلیط هواپیما از مشهد به تهران و نحوه خرید این نوع بلیط هواپیما با کمترین نرخ از جمله دغدغه های زایران حرم رضوی است، برای اینکه بدانیم چه موقعی میتوانیم پرواز ارزان قیمت مناسب برای رفتن به مشهد مقدس از تهران پیدا کنیم با سایت بلیط چارتر کاوات همراه باشید

معمولا بلیط چارتر هواپیما از تهران به مشهد با ایرلاین هایی همچون ماهان، معراج، کیش ایر، قشم ایر، ایران ایر، آسمان، وارش و ایران ایرتور برگزار میگردد.
اگر قصد دارید برای سفر و تهیه بلیط هواپیما تهران مشهد از هواپیمایی ماهان استفاده کنید پس خود را برای پرداخت هزینه گزاف اماده نمایید.

بلیط هواپیما در مسیر تهران به مشهد بسته به نوع و کیفیت پرواز نرخ های متفاوتی دارد.

ایرلاین ها به ترتیب گران بودن
ماهان، معراج، ایران ایر، اسمان، ایران ایر تور،
سایر ایرلاین ها ارزانتر میباشد
معمولا ارزانترین بلیط هواپیما چارتری تهران مشهد مربوط به ایرلاین های زاگرس و کاسپین میباشد
نکته دوم اینکه ایام تعطیلات و مراسمات مذهبی در نرخ بلیط چارتری هواپیما تهران مشهد تاثیر گذاراست و معمولا روزهای اخر تعطیلات نرخ پروازها بشدت کاهش می یابد و میتوانید بلیط هواپیما را با 30 تا 40 هزار تومان از سایت بلیط چارتر کاوات تهیه نمایید.

نکته سوم مربوط به ساعت پرواز هاست هرچه نزدیک پرواز میشود دو حالت اتفاق می افتد.

یا پروازی که میخواهید با ان از تهران به مشهد بروید مسافر ندارد که در این حالت برای پر کردن صندلی ها چارتر کننده خود را به اب و اتش میزند و بلیط ها را با 50 تا 90درصد تخفیف حراج میکند که این بهترین فرصت برای خرید بلیط هواپیما چارتری تهران مشهد است
یا پرواز شلوغ است که قیمت به حداکثر قیمت خود خواهد رسید واین زمان مناسبی برای خرید بلیط چارتری مشهد نیست.

سایر نکات:

هیچوقت برای خرید بلیط هواپیما تهران مشهد به فرودگاه مهراباد مراجعه نکنید چون در فرودگاه بلیط به نرخ مصوب در کانترهای ایرلاین ها قابل فروش است

به هوای بلیط ارزان قیمت در فرودگاه با قیمت های سرسام اور مواجه خواهید شد

برای خرید بلیط هواپیما چارتری بهترین شیوه خرید از سایت بلیط چارتر است حتی مراجعه حضوری به دفاتر آژانس ها هم نمیتواند برای شما بلیط ارزان قیمت چارتری به همراه آورد
نرخ ها را برروی سایت بصورت مداوم چک کنید
به محض ارزان شدن خرید نمایید ارزش دارد روزی چند دقیقه را صرف نگاه کردن و بررسی قیمت ها نمایید
چه ساعت هایی برای چک کردن سایت برای پیدا کردن بلیط هواپیما و رزرو بلیط نامناسب است؟
کانترهای فروش در پروازهای داخلی 2 ساعت قبل پرواز جهت پذیرش مسافر در فرودگاه باز میشوند پس اگر خانه تان با فرودگاه فاصله ای هم ندارد یا در خود فرودگاه حظور دارید بلیط از طریق سایت قابل خرید نیست
پس همیشه برای رزرو بلیط جارتر هواپیما داخلی از تهران حتما قبل از 3 ساعت مانده به پرواز بلیط خود را خریداری نمایید


چه مواقعی از شبانه روز احتمال دارد بتوانیم بلیط هواپیما تهران مشهد را ارزانتر بخریم؟

هنگامی که میخواهید بلیط بگیرید به این نکته توجه نمایید که قیمت گذاری بلیط های چارتر توسط کانتر فروش دفاتر هواپیمایی انجام میشود بعضی از این کانترها جهت ترس از فروش نرفتن بلیط هواپیما و پرشدن صندلی های پروازهای صبح زود ساعت 22 تا 24 شروع به کم کردن قیمت ها بصورت تناوبی میکنند این موقع فرصت مناسبی برای خرید بلیط هواپیماست

همیشه تا اخرین لحظه منتظر نمانید قیمت بلیط هواپیما وقتی ارزان میشود سرعت رزرو بلیط درکل فضای اینترنت چند ده برابر میشود بعضی اوقات در کمتر از نیم ساعت کل صندلی های ارزان قیمت هواپیما پر میشود.آیا منظور از بلیط هواپیما چارتر همان بلیط هواپیما ارزان قیمت است؟

برای جواب به این سوال هم می توانیم بگوییم بله و هم می توانیم بگوییم خیر

از آن جهت که اساسا پیدایش بلیط چارتر برای کاهش پیدا کردن نرخ بلیط هواپیما جهت استفاده در تورهای گردشگری بوده است می توانیم بگوییم ارتباط مستقیمی میان بلیط هواپیما چارتری و بلیط هواپیما ارزان قیمت وجود دارد

اما از آن جهت که همیشه چارتر کردن بلیط منجر به ارزان شدن بلیط هواپیما نمی شود می توانیم بگوییم خیر به عنوان مثال چارترکننده در مسیر تهران به طبس پروازی را چارتر می کند. چون این مسیر پروازی مسافر زیادی ندارد و در روز بیش از یک پرواز هم ندارد پس الزامی برای فروش بلیط ارزان وجود ندارد چه بسا اگر پرواز سیستمی در این مسیر وجود داشته باشد نرخ آن ارزانتر از پرواز چارتر باشد.

در کل می توان گفت در واقع پروازهای چارتری جهت اطمینان صاحبان دفاتر مسافرتی از جابجایی تعداد خاصی مسافر در زمانی خاص بدون ریسک پرشدن صندلی ها ایجاد شده است. هنگامی که آژانس مسافرتی اطمینان جابجایی مسافر را حاصل نمود به برنامه ریزی برای تامین سایر المان های سفر جهت تکمیل پکیج تور های خود خواهد نمود.

پکیج های تور در ایران معمولا شامل بلیط هواپیما، اقامت در هتل، ویزا، خدمات گردشگری در مقصد میگردد.
همانطور که پرواز ها قابلیت اجاره شدن یا چارتر شدن را دارند هتل ها و اماکن اقامتی نیز به همین حالت قابلیت اجاره شدن اتاق را دارا هستند به چارتر کردن هتل در اصطلاح گارانتی هتل گفته می شود.
در صورت عدم امکان چارتر کردن پرواز و هتل نمیتوان پکیج های تور را با اطمینان قطعی انتشار داد و برای فروش تور تبلیغات گسترده انجام داد.

تفاوت های بلیط چارتر و بلیط سیستمی

بلیط چارتر نرخ کودک ندارد و برای کودک و بزرگسال یک قیمت است

بلیط سیستمی دارای سه نرخ است   بلیط بزرگسال تمام بها

بلیط کودک نیم بها بلیط خردسال

بلیط چارتر معمولا کلاس بندی خاصی ندارد


بلیط سیستمی دارای کلاس بندی های متعدد بسته به نوع شرکت هوایی دارد.

بلیط چارتر درصورت استفاده نکردن مسافر از بلیط هیچ هزینه ای عودت نمی دهند

بلیط سیستمی قسمتی از هزینه درصورت استفاده نکردن مسافر شامل جریمه و بقیه مبلغ بلیط مسترد میگردد.


آیا چارتر کردن پرواز ( فروش بلیط چارتر ) کار پردرآمدی است؟


اگر دانش کافی ندارید شاید بترسید که دنبال اینکار رابگیرید. اما نترسید چارتر کردن پرواز در شرایط فعلی بسیار آسان شده است و فروش بلیط چارتر نیز بسیار پردرامد می باشد.

 


برای چارتر کردن پرواز باید چکار کنیم؟

 

برای اینکه بتوانیم وارد حوزه بلیط های چارتری بشویم ابتدا نیاز است دارای آژانس هواپیمایی با مجوز بند الف از سازمان هواپیمایی باشیم

سپس مسیر پروازی خاصی را انتخاب می کنیم و به شرکت هواپیمایی مد نظرمان به عنوان مثال هواپیمایی ماهان مراجعه می نماییم. به بخش بازرگانی مراجعه نموده و درخواست چارتر کردن پرواز را ارایه می نماییم. بسته به امکانات شرکت هواپیمایی با مدیر بازرگانی شرکت به توافق می رسید و مطابق قرار داد شروع به فعالیت می نمایید.


بلیط چارتر را چگونه بفروشیم؟
درصورتی که آژانس هواپیمایی نداشته باشیم امکان چارتر کردن وجود دارد یا خیر؟


اگر می خواهید چارتر کننده پرواز باشید پول و سرمایه کافی داریدذاما مجوز های لازم را ندارید فقط کافی است بایک آژانس صحبت کنید که طرف حساب شرکت هواپیمایی بشود و قرارداد به نام آن آژانس منعقد شود.

چگونه چارتر کننده بشویم؟


بعد از اینکه شرایط بستن قرارداد را فهمیدیم. طبق قرار داد منعقده بین خود و شرکت هواپیمایی از زمان قرارداد شماره پرواز در خواستی متعلق به ماست و می بایست شخصا نسبت به فروش بلیط ها اقدام نماییم. برای اینکار احتیاج به سیستم های رزرو بلیط چارتر داریم بایکی از شرکت های ارایه دهنده سیستم رزرو بلیط چارتر که در بالا معرفی شده تماس میگیریم. به محض تعریف بلیط در سیستم میتوانیم نسبت به فروش اقدام نماییم.
قبلا می بایست توان تبلیغاتی زیادی را بکار میگرفتیم تا بتوانیم نسبت به فروش اقدام نماییم. امروزه اینکار بسیار ساده و کم هزینه شده به محض تعریف بلیط برروی سیستم توسط سیستم های جامع فروش بلیط مانند کاوات، علی بابا، قاصدک، فلایتیو، charter.ir،blitcharter.ir, سفرمی، سامتیک، الی گشت، های هالیدی و.... که نسبت به فروش بلیط بصورت کلی اقدام می نمایند شناسایی شده و سریعا به فروش می رسد. پس نگران فروش بلیط چارتر نباشید اینکار بسیار آسان شده است.

اگر بخواهیم پروازی چارتر کنیم کدام مسیر بهتر است؟

معمولا چارتر به دو منظور انجام می گردد


برای تامین بلیط برای مسافران دایمی:

به عنوان مثال شرکت نفت در مسیر تهران به عسلویه کارمندان زیادی دارد که در این مسیر تردد میکنند این شرکت تمایل دارد پروازرا به خود اختصاص دهد تا کارکنان شرکت به راحتی جابجا شوند.
به همین منظور بلیط چارتر تهران عسلویه گزینه مناسبی برای چارتر کردن می باشد چون اطمینان به پرشدن صندلی ها تا حد زیادی وجود دارد.

مورد دوم جهت کسب سود از مسیر پروازی:

بعضی مواقع شرکت هواپیمایی تمایل ندارد در مسیر خاصی پرواز برقرار کند ولی با توجه به تغییرات مقطعی که در یک استان ایجاد می شود مسافر و تقاضا برای آن مسیر زیاد می شود به عنوان مثال بعد از آزادی عراق و تشکیل دولت جدید و از سرگیری روابط حسنه میان دو کشور پرواز تهران ایلام رونق زیادی گرفت مسافر از تهران به ایلام و از آنجا به مرز مهران می رفتند تا بصورت پیاده از مرز عبور کنند و به زیارت حرم امام حسین و کربلا بروند.تغییرات صورت گرفته در کشور عراق با توجه به گرایشات مذهبی مردم ایران باعث باعث افزایش بلیط چارتر تهران نجف، بلیط چارتر اصفهان نجف و بلیط چارتر مشهد نجف گردید. این گونه تغییرات مقطعی فرصت مناسبی برای چارتر کردن پرواز و فروش بلیط چارتر است.

مورد دیگر که مورد توجه می تواند قرار بگیرد برداشتن روادید میان دو کشور است. چندسال پیش که روادید میان ایران و گرجستان برداشته شد مسیر تهران به تفلیس به سرعت چارتر شد. و فروش بلیط چارتر در این مسیر بر سایر مسیر ها پیشی گرفت.


بلیط های چارتر قابل رزرو در سایت کاوات


بلیط چارتر استانبول:


استانبول یکی از شهر های بزرگ و زیبا واقع در کشور ترکیه است. این کشور به دلیل ویزا نخواستن برای مسافران ایرانی و قیمت های مناسب تبدیل به یکی از مقاصد گردشگری برای ایرانی ها شده است. آب و هوای مدیترانه ای و معتدل استانبول همراه با خیابان ها و بافت شهری زیبا و هنرمندانه این شهر را بهشت ایرانی ها کرده است. وجود غذاهای مناسب با ذایقه ایرانی ها و تشابهات فرهنگی نزدیک باعث جذب انبوه گردشگران شده است. در این میان فضای کاری برای آژانس های گردشگری بازتر شده است. بلیط چارتر استانبول از جمله بلیط های هواپیما پر طرفدار است. قیمت پایین بلیط چارتر استانبول سفر را به این کشور همسایه بسیار آسان کرده است. و آفر های ویژه آژانس های هواپیمایی مسافر را ترغیب به یک مسافرت خارجی با یک بلیط چارتر ارزان قیمت استانبول میکند.


بلیط چارتر تهران استانبول


بلیط چارتر اصفهان استانبول
بلیط چارتر شیراز استانبول
بلیط چارتر مشهد استانبول
بلیط چارتر نجف استانبول
بلیط چارتر ارومیه استانبول
بلیط چارتر تبریز استانبول

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.